Architekt wnętrz

Współpraca z biurami architektonicznymi

Korzyści współpracy biur architektonicznych z naszym studium projektowania wnętrz

Budowlany bum na rynku nieruchomości zaowocował rozwinięciem się branży projektowania domów. Wysoka konkurencja sprawia, że coraz częściej biura architektoniczne zwracają się do naszej firmy w celu zaprojektowania wnętrz wcześniej zaplanowanego przez nich domu. Taka współpraca poszerza możliwości, a także podnosi jakość usług obu projektantów. Taka współpraca to także wygodne i kompleksowe rozwiązanie dla klientów, którzy otrzymują nie tylko gotowy projekt nowego domu, ale także jego aranżację wewnątrz. Spojrzenie na swoje nowe miejsce zamieszkania z dwóch perspektyw: zewnętrznej i wewnętrznej, daje klarowny obraz przyszłego wyglądu budynku, z uwzględnieniem wszystkich elementów budowy i wystroju.

Jak wygląda współpraca naszej firmy z biurami architektonicznymi?

Działamy na zasadzie współpracy i wzajemnego poszanowania pracy własnej oraz oczekiwań klienta. Pierwszym krokiem jest oczywiście skontaktowanie się z klientem w celu ustalenia pewnych ogólnych informacji dotyczących aranżacji wnętrza. W trosce o komfort współpracy i niwelując do minimum poświęcony czas, nasza firma kontaktuje się z klientem za pośrednictwem biura architektonicznego, które wcześniej wykonało projekt budowy budynku. Ze strony naszego partnera biznesowego oczekujemy projektu architektoniczno-budowlanego, na podstawie którego możemy przystąpić do pracy. Tutaj również rozmawiamy z klientem i zachęcamy go do podzielenia się wszelkimi pomysłami, zachciankami oraz wizjami swoich nowych wnętrz. W następnych krokach postępujemy dokładnie tak samo, jak przy projektach indywidualnych, a więc na podstawie danych technicznych oraz życzeń i wymogów klienta tworzymy kilka układów funkcjonalnych, które przedstawiają kilka różnorodnych propozycji projektowych. Na rysunkach nanoszone są wszystkie szczegóły dotyczące wystroju wnętrza tak, aby klient miał pełen obraz naszych pomysłów i idei. Po omówieniu wszystkich propozycji wybieramy jedną, na podstawie której będziemy tworzyć wizualizację.

Wizualizacja w formie dokładnych i szczegółowych obrazów pozwala zobaczyć wnętrza w ich pełnej krasie. Obejmuje ona pokrycia ścian i podłóg, elementy elektroniki, sprzęty, meble, a także wszystkie detale dekoracyjne. To przeniesienie ustaleń z rysunków na pełnowymiarowe grafiki, dzięki którym jeszcze łatwiej można ocenić ze szczegółami całą koncepcję poszczególnych pomieszczeń.

Zaakceptowana wizualizacja to znak, aby stworzyć rysunki techniczne dla naszych wykonawców, którzy od tej pory będą odpowiedzialni za realizację naszego projektu.

W przypadku współpracy z biurem architektonicznym nadzór nad realizacją projektu zostaje przekazany, ale przez cały czas jesteśmy do dyspozycji i chętnie służymy radą i pomocą.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.