Baza wiedzy

Na czym polega praca architekta wnętrz?

Często myląc z pracą dekoratora, wyobrażamy sobie, że architekt wnętrz dobiera kolory farb, układa książki na regale. Nic bardziej mylnego. Nawet najpiękniejszy kolor na ścianie, czy najschludniej poukładane rzeczy na półce, nie mają znaczenia, gdy reszta pomieszczenia nie została przemyślana.
Na czym polega praca architekta wnętrz?

Bez względu na to, czy mamy do zaprojektowania wnętrza mieszkalne, czy też komercyjne, poszukujemy…

W starych nieruchomościach wgłębiamy się w jej historię, wypatrujemy pozostałości wartych wyeksponowania. Wyobraźnią cofamy się do lat jej świetności, by wykorzystać ten czas i nadać jej współczesny oddech, tchnąć nowe życie.

W nowych szukamy odniesienia, rytmu, linii pionowych i poziomych, powtarzalności, sensu. W dobrze zaprojektowanych wnętrzach nie ma miejsca na przypadkowość.

Praca architekta wnętrz to godziny przemyśleń i znajdywania spójności między wnętrzem a przyszłym użytkownikiem. To oni w konsekwencji muszą tworzyć całość.

Twój dom ma być miejscem dla Ciebie idealnym. Twoje miejsce publiczne (restauracja, sklep, salon, biuro) ma być doskonałe dla Ciebie i Twoich klientów.

Na tym właśnie polega praca architekta wnętrz. Na poszukiwaniu i odnalezieniu tajemniczego środka X, który sprawi, że Twoje wnętrze zjednoczy się z Tobą samym.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.