Baza wiedzy

Kiedy czas na architekta wnętrz?

Podczas rozmowy telefonicznej często spotykam się z pytaniem: „Nie wiem, czy nie zdzwonimy za szybko? Jesteśmy w fazie projektu domu” lub „…stawiamy ściany nośne”. Moja odpowiedź brzmi: „Nigdy nie jest za szybko!”
Kiedy czas na architekta wnętrz?

Jednakże może być późno. Inwestorzy, którzy dobrze radzą sobie ze swoją budową, orientują się, że potrzebują pomocy, dopiero gdy zaczynają myśleć o szczegółach wnętrza: „Hmm… kuchnia biała, jasna, czy może czarna, stylowa?”. Na budowie mamy już położoną całą hydraulikę, elektrykę i… o zgrozo… wytynkowane ściany wewnętrzne. O kłuciu bruzd nie ma mowy, a układ funkcjonalny w projekcie budowlanym bardzo symboliczny, nie dostosowany do indywidualnych potrzeb Inwestorów. Lampa w kuchni jedna, w salonie jedna, gniazdka na ekspres do kawy brak. Co teraz?

Architekt wnętrz z dużym doświadczeniem spotyka się często z takim fau paux. Zaradzimy! Jak działamy?

  1. Konieczny jest szczegółowy wywiad z Klientami, np. „Jak dużo korzystają z kuchni? Czy rodzina jest duża, czy często przyjmują gości, a może dom to azyl tylko dla ich dwojga, a dwa razy w roku zjadą się dzieci z wnukami?” itd.
  2. Tworzymy projekt tak, aby nie zepsuć tego, co już gotowe, ograniczyć do minimum dodatkowe koszty,  w efekcie uzyskując stylowe i funkcjonalne wnętrze.

Uff… wyszliśmy z opresji. Ale jakby to było, jakbyśmy nie mieli żadnych ograniczeń? Sami Państwo oceńcie…

Dlatego im szybciej skontaktujemy się z Architektem wnętrz, który pomoże nam określić kolejność prac we wnętrzu, tym lepiej dopasujemy dom do naszych potrzeb, bez zmian, przeróbek, a w związku z tym dodatkowych kosztów.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.